Pazartesi , Kasım 20 2017
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
DRTUS ÜYELERİNİN İSTİFA ETTİKLERİ BÖLÜMLER VE NEDENLERİ

ANESTEZİ 7
ORTOPEDİ 6
KADIN DOĞUM 5
PEDİATRİ 4
AİLE HEKİMLİĞİ 3
ACİL 2
ÇOCUK CERRAHİSİ 2
DAHİLİYE 2
GENEL CERRAHİ 2
NÖROLOJİ 2
FARMAKOLOJİ 1
FTR 1
GÖZ 1
KVC 1
PATOLOJİ 1
RADYASYON ONKOLOJİSİ 1
TOPLAM 41
ANESTEZİ---7

1) neverexpires

Anestezi.
çalışma süresi: 3 ay
istifa neden: kapalı ortam fobisi, anksiyete bozukluğu tenasül etmesi, mobbing.
şu an : acil hekimliği yapıyorum (memnun değilim)

2) Carlito

Anestezi
Mobbing. 1900 lira total kazanç.
Aile hekimiyim. Hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum.

3) nickosilin

Anestezi.

çalışma süresi: 8 ay

istifa neden: kapalı ortam, çok stres, yogun bakım hastaları, sık sık verılen ex ler, mutsuz ortam, gergin ortam, aspirasyonlar, dırençli bakteriler, kotu kokular, uzun çalışma saatleri, giriş çıkış saatinin belli olmaması, acaba bu akşam kaçta çıkarım ki die her gun aynı stresi yaşamalar, nöbetler, her an telefonun çalınıp saat kaç olursa olsun kendini arrest olan bir hastanın başında bulma durumu,surekli giymek zorunda oldugun scrubslar,boneler,maskenin altından nefes almaya çalışmalar...
vs vs vs
benim tabiatıma aykırı geldi... zorladım ama olmadı.. sonunda bıraktım..
ama yapılan iş gercekten tatmin edici.. hayat kurtarmak.. kimsenin entube edemedıgını entube etmek, cpr a hakim olmak.. bunlar insanı tatmin ediyor.. ama deger mi? bir ömür böyle geçer mi? geçmeli mi? hayat sadece iş mi? neden yaşıyoruz? kaç yıl yaşarız? nasıl yaşamalıyız? gibi sorularla uzun bir süre hayatı sorguladıktan sonra ben bırakma kararı aldım..
tercih meselesi.. öncelik meselesi.. karakter meselesi..

şu an : halk saglıgındayım. daha çok yeni ama şimdilik çok çok çok memnunum.

nickosilin
evet suan aşırız doz huzura maruz bırakıldım burda... geçici bir durum mu bilmiyorum ama umarım geçmez..
ama şu da bir gerçek ki halk saglıgında herkes huzuru bulamaz.. herkese hitap edebilecek bir bölüm degil..
bambaşka bir branş, tarz, yaşam şekli..
bana çok hitap ediyor ben mutluyum..
ama herkese de halk sağlıgı yaz huzuru bulursun diyemem..
idealist klinisyenlere saygım sonsuz..
allah onları başımızdan eksik etmesin!! çunku gerçekten zoru başarıyorlar..
kısaca ben almayım alana da mani olmayım..
drtus diliyle;
kaliteli hayat forevaaa..4) dranestezi26

hacııı sen benim yolumdan gitmişsin,ben de anesteziden istifa edip halk sağlığı kazandım,18 ay oldu,huzurun dibine varıyorsun halk sağlığında:)

5)drcansefa

anestezi 1,5 yıl:çok uğraştım ama sevemedim.

şimdi ürolojideyim,gayet memnunum.cerrah olacağım diyen herkese tavsiye olunur.

6) ozgen_07

Anestezi istifalıyım ben de...Arkadaşlar tercih yaparken sadece kendi iç sesinizi dinleyin, herkesin beklentileri,yaşama bakışı çok farklı..Benim FTR'den İç Hastalıklarına geçip orada mutlu olan, 10 yıllık genel cerrah iken bırakıp şu anda Halk Sağlığında asistan olan tanıdıklarım da var.
Anestezi önemi yadsınamaz bir bölüm ama ; 36 saat kapalı ortamda çalışmak, bir bayan olarak söylüyorum her zaman ameliyahane kıyafetleri ile dolaşmak, yaşamla ölüm arasındaki ince çizgideki kilit isim olmak; ama tüm bunlara karşı kimseden bir allah razı olsun duyamamak..Şimdi diyeceksiniz hasta ve yakınları ile uğraşmak yok diye ama inanın bazen kaprisli, egosu yüksek, tüm tatmini yaptığı işte gören dar görüşlü cerrahlarla muhattap olmak, cahil hasta yakınlarıyla uğraşmaktan daha çok yoruyor insanı sonuçta anestezi ekip işi.. Sonuç olarak öyle her şey dışarıdan göründüğü gibi değil yok teknisyen var, yok uzmanlığı rahat vb. masallara kanmayın derim tercih yaparken..

7) Drgkhn

ozgen_07 demiş ki:
Anestezi istifalıyım ben de...Arkadaşlar tercih yaparken sadece kendi iç sesinizi dinleyin, herkesin beklentileri,yaşama bakışı çok farklı..Benim FTR'den İç Hastalıklarına geçip orada mutlu olan, 10 yıllık genel cerrah iken bırakıp şu anda Halk Sağlığında asistan olan tanıdıklarım da var.
Anestezi önemi yadsınamaz bir bölüm ama ; 36 saat kapalı ortamda çalışmak, bir bayan olarak söylüyorum her zaman ameliyahane kıyafetleri ile dolaşmak, yaşamla ölüm arasındaki ince çizgideki kilit isim olmak; ama tüm bunlara karşı kimseden bir allah razı olsun duyamamak..Şimdi diyeceksiniz hasta ve yakınları ile uğraşmak yok diye ama inanın bazen kaprisli, egosu yüksek, tüm tatmini yaptığı işte gören dar görüşlü cerrahlarla muhattap olmak, cahil hasta yakınlarıyla uğraşmaktan daha çok yoruyor insanı sonuçta anestezi ekip işi.. Sonuç olarak öyle her şey dışarıdan göründüğü gibi değil yok teknisyen var, yok uzmanlığı rahat vb. masallara kanmayın derim tercih yaparken..

3 yıl, anestezi, sebep yukarıdaki yazılanla aynı herhalde...


ORTOPEDİ---6

1)Bledsee

Ortopedi 6 aay çalıştım .major cerrahi isteyen arkadaslar gitsin sadece.bırakma nedenim: hastalarla çok içki disli oluyorsun,ameliyatımı sen yaptın su an çok ağrıyor gibi telefonlar ömür boyu geceleri çalacak.sanki akraba oluyorsun.yalandan yere endikasyon artırımı.haram? Helal?. Protez için hasta pesinden koşmak.bunlar bana ters geldi.ama ben keserim biçerim diyorsan yaz zevk alırsın.

Bledsee
dr bedirhan ortopedi heryerde aynı,emin ol benim bıraktığım yer iyi ortopedilerdendi,ama ben ortopedist olmaktan vazgeçtim,düşüncelerim değişti..


2) drahmetburak

ortopedi istifalıyım.. yazan arkadaş hayatının 2 yılını silsin..

uzman oluncada bir ilçede iki ortopedistten biri olıuyrosun 15 gece gecede ortalama 4 defa acile gelirsin.. travma manyağı olursun.

.özelllerde de gün boyu çay kahve içip oturan ftr ciden az kazanıyorsun..

ortopedi istifalı biri olarak çok istifa gördüm yakın arkadaşlarımdan..

öyle değişik bir durum var ki şu anda idealistler harbiden doktorluk yapabilecek tipler.. derma ftr psikiyatri göz gibi bölümlere giriyor.. (hayat kalitesinin çalışanları için daha yüksek olduğu bölümler)

o sorumluluğu alamayacak tipler puan alamadığı için amele bölümlere düşüyor.. ve sonu hüsran oluyor ki bu grupta bende varım sanırım..

amA ben şunu anladım DERMA>FTR>RADYO>GÖZ>KBB bunların dışında bayanlar için çocuk psikiyatrisi erkek içinde üroloji yazılabilir..

bunların dışında bölüm ,yazacağına doğuya bir yere git aile hekimi ol daha iyi..


3)alihanoglu

ortopedide 15-20 gün çalıştıktan sonra istifa ettim,aslında cerrahi bir branş yapamayacağımı anladım.eşine çoluk-çocuğuna zaman ayırmak isteyen birine göre değil.zamanın ve enrjinin hemen hepsini işine vermen gerekiyor.
daha fazla zamanımı harcamadığım için mutluyum."hangi uzmanlık olursa olsun" mantığıyla hareket etmemek gerekir bence.nisana hazırlanıyorum,umarım istediğim bölümü kazanırım.

4) Comezindibii

Istifa: ortopedi
Sure: 3ay
Neden: ne siz sorun ne ben soleyim...

5) aligrbz1453

ortopedi istifa 3 ay çalıştım gerçekten zor bir yer....

6) Drcancefa

ortopedi 8 ay:hastaneye ocak ayında girdim temmuz ayında 1 hafta tatile çıktım.tatile çıkıp bi nefes alınca istifa etmek aklıma geldi.blok nöbetler,0-99 yaş arası her kesime hitab etmek gerçekten zor.sabah abdest alırken düşüp kalçasını kıran yaşlı amcalar-teyzeler,öğlen parktan gelen çocuklar,akşam ve gece halı sahadan gençler,günün her saati trafik kazaları...ağır geldi


KADIN DOĞUM---5

1)Nargile

kadın doğum
1 yıl sonunda
insan dışı yaşam şartları ,sıfır özel hayat,bitmek bilmez ayak işleri, yüzüne gülüp arkandan iş çeviren kıdemlilerin bizans oyunları, hocaların özel hasta tripleri , hastaların şikayet etmede sid.ik yarıştırmaları.. bu millete kendini harap etmeye değmez dedim ve ettim.. bir senedir de hergün iyiki yapmışım diyorum

2) Lazoglu

kadın doğum 2 ay dayanabildim,izmir atatürk eğitim araştırma hastanesi,
çok rahat dediler aradığımda,kimle konuştuğumu bulsam kiralık katil tutardım şaka bir yana yazılacak branş değil,asistanları bir garip,uzman doktorları psikytrik acil bakım gerektiriyor,herkes işten bıkmış,yeni gelene kurban gözüyle bakılıyor.nöbetleri 1 saat uyuyamıyordum.ve en önemlisi inanılmaz bir gerginlik vardı ve kaldıramadım.tavsiye etmiyorum,ancak çok çok çaresizseniz yazın,keza ilçelere atanıyorsunuz,30 gün icabınız oluyor,ve aldığınız aile hekiminin aldığı kadar bile olmuyor.

3) dr-fiona

kadındoğum
9 ay sonunda
tamamen kelimesi kelimesine aynı sebeplerden,mobbingden fazlasıyla bir de..4)Kratos

kadın doğum

tavşan gibi çoğalan kör cahil halkın çocuklarını doğurtmaktan insan bıkıyor.o çocuk doğunca ilerde hangi doktora saldıracak bu hyvnoğlu diyorsun


5) kole

Uludağ Ünv. Kadın Doğum ‘dan uzmanlığımı aldım. Uludağ Üniversitesi Kadın Doğum aklı olan insanın KESİNLİKLE YAZMAYACAĞI bir yerdir.5 yıl nasıl katlandığımı bana sorun.Psikolojimi alt üst etti.Ustelik ben mezun olalı cok olmadı oradaki arkadaşlarımla hala iletisim içindeyim.Su an ki hali eskisinden de beter . 5 yıl boyunca ilk 6 ay günaşırı olmak üzere , 10 nobet tutarsın uzman olmadan 1 ay oncesine bile 10 nobet yazacak kadar asagılık hoca ve uzmanlarla doludur.Oradaki tek beyefendi asistanlarına birseyler ogreten Hoca su anki anabilim dalı baskanı Hocadır.Diğerleri cebini doldurmaya calısmaktan baska bir sey dusunmez.Her iki maligncide hayata olan hınclarını , asistanlardan cıkarır.O kadar is yukunun altında , her tur asagılama , kapris ve hakaretlerine maruz kalırsın. Personelinin, hemsiresinin eksikliğinin hesabını asistanına sorar ve ona bagırır , cagırır.Cunku KHD asistanları , doktor degil arastırma gorevlisi degil ONLARIN KOLESİDİR.Oradaki persoline , sekreterine kimseye sesini yukseltecek cesareti yoktur.Ama sana , asistana gelince ASLAN GİBİ KÜKREMEYİ , EZMEYİ COK İYİ bilirler.Kongreye filan gondermezler .HATTA ne kadar az biliyor ve ne kadar az ameliyat yapabiliyorsanız O KADAR MUTLU olurlar.Zira anabilimdalı baskanı hoca haric digerleri ozellikle ogretmez ,ogrenirlerse rakip olabilirler diye.Cehennem Hayatının nasıl olabilecegini merak edenler hiç durmasın hemen yazsın.BURDA ne egitim alırsın ne de kendine saygın kalır.Her gunun LANET OLSUN BURAYI YAZDIGIM GUNE demek ile gecer.5 yıl her gunun burnundan gelir.Kendine olan saygı diye bir seyin kalmaz KOPEGE donersin.Sırf ailen zorladıgı ya da maddi sebeplerden oturu devam edersin.Bunu cekmeyen bir cogu 6 ay icinde gider (ONLAR AKLI OLAN ve SARTLARI UYGUN OLAN İNSANLARDIR Ben basladıkdan sonra bu sekilde 4 kişi istifa etmiştir). BEN YİNEDE YAZARIM DİYENE EYVALLAH.FAKAT FİKİR SAHİBİ OLMAYANLARA SESLENİYORUM BİZ YANDIK SİZ YANMAYIN.BİZ COK CEKTİK. HALA KURTULDUGUMA İNANAMIYORUM.ORADA PSİKOLOJİSİ BOZUK ; DEPRESEYONUN DİBİNDE CALISAN ARKADASLARIMı DÜŞÜNDÜKCE UZULUYORUM.ALLAH KİMSEYİ ORAYA DUSURMESİN.UMARIM UZMAN OLMAK İÇİN ; HAYSİYETİNİZİN ,ONURUNUZUN OLMADIGI ,KÖLE GİBİ GÖRÜLDÜĞÜNÜZ BİR YERDE ÇALIŞMAK ZORUNDA KALMAZSINIZPEDİATRİ--4

1) dr_bedirhan

PEDİATRİ? SUREKLI DEBELENMEKKKK COUM OLMAYAN SEYLERLE ILGILENMEK....

2) dr_syk

pediatri
6 ay
aslında pediatriyi severek isteyerek seçmiştim.ama hastaneyi hiç sevmedim.yandalları yoktu, sürekli acilde nöbetciydik, kavga gürültü..derken hem egitim almıyorum hem de bu eziyeti neden çekiyorum dedim ve istifa ettim şimdi nisancıyım
insan asistan olmadan önce ne istedigini, nasıl bir hastane istedigi gerçekten anlamıyor.bi yere kapağı atınca bu iş biter sanıyor..bana ne istedigimi, ne istemedigimi farkettirdiği için oradaki 6 ayım pek de fena olmadı.yoksa hala çoğu kişi şaşkın olurdum

3) Drckara

pediatri.süre 10 ay
1.pediatri yoğun.
2.bayan asistanlar doğum yapıp 1 yıl nöbet tutmuyolar(her bölümde var ama pediatride yoğunluk cok fazlalaşıyor)ben ve 1 arkadaş hariç hep bayan asistan vardı
3.bulunduğum yerle ilgili özel nedenler.


4) meryem68

pediatriden istifa ettim.. günaşırı nöbet, eğitime dair birşey yok, bireysel ve mesleki saygınlık yok, bazı kıdemlilerin burnundan getiriyor.. 8 ay sonunda istifa ettim.

AİLE HEKİMLİĞİ-3

1)Drbounlife

Aile hekimliği asistanlığı..basamak olarak kullanmak için girmiştim 1 bucuk ay asistanlık sonrasında istifa ettim..suan memnun oldugum bir asistanlık surecındeyım , umarım uzmanlıgımda da bu rahat bu huzur devam eder:)

2)nesirin

ben aile hekimliği yapıyorum.her gün niye burdayım deyip kendime kızarken tusa girme kararı aldım hiç olmadı farma yazarım diyordum?
neden farma değil?

3) medx

aile hekimliğinden istifa ettim kendimi hemşireden ayırt edemez hale geldiğimi hatırlıyorum...

ACİL--2

1)Drkardo

agalar ben de acildeyim( 10 gündüz-10gece çalışıyoruz) ben de memnun değilim,gözde de arkadaşlar var onlar da memnun değil, patoloğu da memnun deği cerrahı da değil;napcaz olum biz??

2) Uhuufg

yer: bi' üniverstede ACİL
zaman:7. ayımdayım; istifa mı etsem diyodum kaç gündür gözüme uyku girmiyodu düşünmekten... başlığı gördüm vazgeçtim

yanlış anlamayın; şuna karar verdim: hekimliği bırakmak lazım.. şimdi kuzenimin bi cafe açma önerisi vardı, ona para birktirmek için doktorluğa devam etcem..

dip not; acil hakkaten güzel branşmış hacı.


ÇOCUK CERRAHİSİ--2

1)azad_van

istifa: çocuk cerrahi
Süre: 1 yıl
Neden: Neden istifa etmek için bu kadar çok beklediğimi bende bilmiyorum.

2) Teratix

Çocuk cerrahisi
Çalışma şartları çokk ağır,gün aşırı nöbet,kıdemlensen bile nöbetler azalmıyor. En kıedmlı bile hala gün aşırı tutuyordu..

DAHİLİYE--2

1)Nesiritid

DAHİLİYE. çalışmna süresi 18 gün.istifa nedenim angarya işler

2) dr_apachi

Yer:dahiliye
Süre:2.5 ay
Neden:dahiliye dedik ya:)

GENEL CERRAHİ--2

1)Drumutvar

Genel cerrahi...Enayi yerine konmak istemedim.Doktor olmakdan memnunum,ama cerrah olmak resmen enayi yerine konmaktır derim ben...
Koskoca cerrah,mesleki tatmin,kahramanlık söylemleriyle hep sömürüldük.Adı GENEL diye sıkışılan her hasta bize şutlandı,duyuyordum mecburide de böyleymiş.Sosyal yaşamı bırak,kendini geliştirmeye bile zaman ve imkan yok.'kesip biçiyorsan her şey yolunda' mantığı var.Yabancı dil olmasa da olur,teknoloji de neymiş.Hayatın böyle olmadığını sonradan görüyorsun,işte enayilik budur.Hepsine katlanmak için cerrahiye tutkuyla bağlanmak gerekir,bence pratisyen kalmamak için genel cerrah olunmaz...

2) drehli-beyt

Genel cerrahi bölümü gün aşırı nöbet ve angarya


NÖROLOJİ--2

1)dr_unblocked

nöroloji....geriatrik hastalarla uğraşmak çok zor. bakımı ek komplikasyonları çok sık.her bilinç değişikliğinde direk seni arar gerek acil gerek diğer branşlar

2) bht86

nörolojıden istifa ettim
FARMAKOLOJİ--1

1)Emilgrubbe

farmakoloji.
farmakolojiye girerken yeni ilaçlar icat edeceğim düşüncesindeydim. işin içine girince yeni bir ilaç bulmaktan çok mevcut ilaçların farklı endikasyonlarda kullanılabilirliğini araştırdıklarını farkettim. yeni bir ilaç keşfetmenin/icat etmenin türkiye şartlarında ne denli zor olduğunu farkettim.

FTR--1

1)dr_adrnln

Bende ftr deyim ve sevemedim tekrar sınava girsemmi diye düşünüyorum
göz kbb yazsam hata edermiyimGÖZ-1

1)1ankara

Göz...
çok sevdiğim bir bölüm.... ancak sanki diğer insanların doktorlara tavırları yetmiyormuş gibi bide anlayışsız-çapsız meslektaşlarımızın davranışları sinir ediyor beni...kliniğimizdeki kıdemlilerin tavırları nedeniyle ayrıldım..ama şükür ki yeniden kazandım farklı bir hastaneyi


KVC--1

1)fatih08

kalp damar cerrahisi : 1.5 yıl
şuan orta düzey,yarı kamusal yarı özel bir şirkette üst düzey yöneticiyim
(aile sağlığı merkezinde sorumlu aile hekimiyim yani ))
bitmeyen iş yükü,mobing,piskopat kıdemlilerin ego tatmini,6 senelik uzmanlığı 7.5 senede alma derdi ve sonrasındaki iş tatminsizliği,kvc camiası içindeki akıl almaz entrikalar,bu mesleğin geleceğinin türkiyede asla olmayacağı düşüncesi(huston da olsak on numara işdir bu arada)attığın taşın ürküttüğün kurbağaya değmeyeceğinin farkına varmam.ben ordayken uzman olan abilerimizin hemen hepsinin daha sonrasında periferde 3500- 4000 tl maaşla okeye 4. olduğunu duymam..... daha bir çok sebep


hayatımdan gayet memnun ve egolarımdan arınmış bir vaziyetteyim.
herkese tavsiyem yönetime kızmakla ve tersleşmekle hiç bişey elde edemezsiniz düzenin adamı olmak lazım arkadaşlar.devletimiz bizden bu gün aile hekimi olmamızı istiyor ve bu yönde teşvik ediyor (gerek maddi gerek manevi) tutupda tersleşmenin,yok RT böyle yaptı şöyle yaptı diye kendimizi heba etmenin hiçbir gereği yoktur.neticede hepimiz bu işi ekmek parası için yapıyoruz ve bu işte şu an en taze ekmek aile hekimliğinde yeniliyor tüm arkadaşlara duyrulur ))

PATOLOJİ--1

1)Cadaloz

Patoloji
Yazmadan once gidin gorun

RADYASYON ONKOLOJİSİ--1

1)irem-r

Yer: rad onk
Süre: 4 ay
Neden: Psikolojisi zor, yoksa iyi bölüm
Doktor arkadaşlara sesleniyorum
çözüm GREV DEĞİL, PROTESTO DEĞİL.bunlar sadece tepki toplar
bir doktor hakkıyla en fazla 20 hasta bakar..

HER DOKTOR GÜNDE 20 BAKSIN GERİSİNE SAĞLIK BAKANLIĞI BAKSIN..

kaybedeceğiniz 1-2 bin lira para. kazanacağınız. ŞEREFİNİZ, SAYGINIZ, GÜVENCENİZ.

ancak bu şekilde doktorların kıymeti anlaşılır. mesleğimizden zevk alırız. ve halktan tepki almayız..
20 den fazla hasta bakan hekimleride kınayalım..

sayın DR RIZA bu kampayayı siz drtus.com ailesi olarak başlatın..

LÜTFEN DESTEK MESAJI YAZIN VE BUNU DİĞER DOKTORLARA YAYIN..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009